Juhendid, Ülevaated

Lennukontroller Omnibus F4 juhend

RCPlanet fc bf3.0.1 lennukontroller omnibus f4 juhend v3 stm32 f405 mcuosd bec

Lennukontroller Omnibus F4 juhend

Paljud on hetkel nõus sellega, et lennukontroller Omnibus F4 seeria on üks parimatest F4 lennukontrolleritest, mida võite raha eest osta. Mõnede eelnevate esmaste versioonidega oli mõningaid probleeme,kuid V5-ga (loeme edasi =) töötavad need nüüd laitmatult ning meie meeskond RCPlanetsoovitab teile antud lennukontrollerit. Juhul, kui te ei ole FPV lendude kogemuste veteran, võibOmnibus’ kasutamine osutuda keeruliseks, kuna sellekohast dokumentatsiooni pole piisavalt.

Me püüame selle juhendiga kõik selgitada. Omnibus F4 V3+++ juhend.

Käesolev artikkel on kirjutatud Omnibus F4 V5 kontrollerile, kuid suurem osa informatsiooniston endiselt kasutatav ka mõnede vanemate plaatide puhul, kuid ärge kulutage sellele aega, etosta midagi vanematest (või kloonitud) plaatidest, kõik kuni versioonini V3 omavad mõningaidprobleeme seadmetega ning mis lõpuks viivad plaadi riknemiseni.

RCPlanet fc bf3.0.1 lennukontroller omnibus f4 juhend v3 stm32 f405 mcuosd bec

Kasutusjuhendis:

 • Omnibus F4 V5 Pinout
 • Omnibus F4 toide
 • Ühendame oma vastuvõtja
 • Omnibus ühendussillad (J16 и J20) (ESC Telemeetria valik, vooluandur, toide)
 • Ühendame oma FPV-seade

 

Omnibus F4 V5 Pinout

RCPlanet fc bf3.0.1 omnibus f4 v3 stm32 f405 mcuosd bec pinout 2

RCPlanet Ühendus Omnibus F4 V3 V5

 

Omnibus F4 Toide

Omnibus F4 V5-te võib toita vahetult teie drooni akumulaatorit (2S – 6S), kuna sisseehitatudregulaator muudab pinge 5V-ni. Kuid, kui eelistate, võite toite lülitada otse 5V-lt. See tulebkasuks kui teie drooni mootorid on eriti „kärarikkad“ ning võivad juhtahelates palju vigu esilekutsuda.

 

Toitmine otse akumulaatorilt.

Kõige levinum Omnibus’ toitmise meetod on – vahetu toiteallikas. Plaat (versioon 5) võibtöödelda pinge 6S LiPo-ni vahetult väljaviigul Vbat J5-l, nagu allpool näidatud.

 

RCPlanet fc bf3.0.1 omnibus f4 v3 stm32 f405 mcuosd bec toite

 

Siin kasutame PDB-d, paljud meist hakkavad kasutama droonil antud FC-d.

Ärge ajage segamini Vbat (Video battery) väljaviiguga J3-l. Kui te lülitate akupinge sellelekontaktile, võite lennukontrolleri või FPV seadmed „sisse kõrvetada“. Vt. allpool lõiku „RAM-toiteskeem“.

 

Toide Typhoon 4in1 ESC regulaatorilt. ESC

Kui te kasutate Typhoon 4in1 ESC regulaatorit võite selle lülitada vahetult JST-JH (J10) kontaktile, nagu allpool näidatud. Ainuke, millele tähelepanu peate pöörama, on ühendus (sild) valikus vooluanduri või ESC telemeetria vahel. Sildadest on räägitud selles juhendis vähe hiljem.

Toide 4in1 ESC regulaatorilt kasutades vooluandurit.

See konfiguratsioon võimaldab kasutada sisseehitatud vooluandurit Typhoon 4in1 ESC regulaatoril (või ükskõik millisel 4in1 ESC regulaatoril, mis omab vooluandurit).

RCPlanet fc bf3.0.1 omnibus f4 v3 stm32 f405 mcuosd bec esc

 

Toide 4in1 ESC regulaatorilt kasutades ESC regulaatori telemeetriat.

Typhoon 4in1 ESC regulaator toetab ESC-telemeetriat (BLheli32), seega, kui soovite seda kasutada, peate muutma skeemis üleminekusilda.

RCPlanet fc bf3.0.1 omnibus f4 v3 stm32 f405 mcuosd bec esc telemeetria

 

Ühendame külge vastuvõtja.

Vastuvõtja ühendamine Omnibus’le ei erine palju teistest lennukontrolleritest. Te ühendate enda vastuvõtjad (SBUS, IBUS) ning PPM vastuvõtjad lennukontrolleriga J7 kontaktile, mis vastab UART-le. Vastuvõtja Spektrum ühedamiseks ühendatakse see J8 kontaktile Spektrum (see vastab UART1-le).

RCPlanet fc bf3.0.1 omnibus f4 v3 stm32 f405 mcuosd bec vastuvõtja

“Allpool vaata, kuidas ühendada Smart port telemeetria soft serial abil.”

RCPlanet Droonid ja hobi · Võidusõidu droonid · Mängu droonid · Professionaalne droonid · Autod · Lennukid ·Lisavarustus · Varuosad · Droonide varustus · Remont · Hooldus · Droonide rent · KÜLASTA MEIE E-POOD või TULE KOHALE! · Aadress: Kadaka tee 72a, Tallinn · EUDRL OÜ · Meie POOD AVATUD: E-R: 09:00-19:00

 

Omnibus V5 viimase versiooniga hakkab programm automaatselt muutma pinne SBUS / PPM sõltuvalt sellest, millise vastuvõtja tüübi olete valinud betaflight-is. Teil pole vaja eemaldada resistoreid või muuta ühendussildade asukohti (nagu vanades Omnibus versioonides).

Inverteeritud ja mitteinverteeritud SBUS

RCPlanet fc bf3.0.1 omnibus f4 v3 stm32 f405 mcuosd bec sbus

 

 • SBUS / PPM (J7-l) (uart6) on inverteeritud signaaliga vastuvõtjatele; omab fikseeritud invertorit mida ei saa välja lülitada (CLI sbus_inverter = on/off käsklusega).
 • RX1 (J2-l) (uart1) on ette nähtud mitteinverteeritud signaaliga vastuvõtjale.

Smart port telemeetria Frsky kasutamine softserial kaudu.

Smart port telemeetria, nagu on näidatud ühenduste skeemil (roheline juhe), võimaldab telemeetria andmed suunata tagasi Taranis vastuvõtjale. Kuid Omnibus’ probleem on selles, et portid UART1 ei oma sisseehitatud invertorit. Et sellest üle saada, peate kasutama soft serial porti, mis emuleerib invertori programmlahenduse abil.

 • Eeldades, et te ühendate selle vastavalt ülaltoodud diagrammile, on meil vaja sisse lülitada softserial TX1-l. Esmalt peame leidma, kuhu on lülitatud TX1, et lülitada softserial sellele pinnile.
 • Esmalt lülitada konfiguratsioonis sisse softserial funktsioon.

 

RCPlanet fc bf3.0.1 omnibus f4 v3 stm32 f405 mcuosd bec softserial

 

 • Nüüd on vaja teatada lennukontrollerile, milliseid pinne soovime softserial-il kasutada.
 • CLI-s sisestage „resource“, et näha pinnide listi, leidke TX1.

 

RCPlanet fc bf3.0.1 omnibus f4 v3 stm32 f405 mcuosd bec softserial ressurss

 

 • Selles näites TX1 on A09. See puudutab enamus lennukontrollereid, kuid mõnikord võib see erineda.
 • Nüüd lülitage softserial 1 pinnile A09. CLI-s sisestage järgmine käsklus:

resource SERIAL_TX 11 A09 save

“Port 11 on ette nähtud softserial 1-le ning port 12 softserial 2-le. Seetõttu, kui tahate määrata softserial 2 teisele pinnile (näiteks UART6 või LED pinn), võite määrata port 12 vastavale pinnile, mille saite käskluseltresource. Kui soovite A09 määrata softserial 2-le, peate kasutama käsklust resource SERIAL_TX 12 A09”

 • Nüüd, kui tulete betaflight-is tagasi portide lehele (peale FC taaskäivitust), näete uut rida nimetusega SOFTSERIAL 1.

RCPlanet SoftSerial SmartPort

 • Lülitage SmartPort sellel portil sisse ning nüüd peab teil olema telemeetriasüsteem Frsky, mis töötab teie vastuvõtjal.
 • Kui te ei saa seda tööle, on võib-olla vaja uuesti kasutada CLI-d, et inversioon sisse või välja lülitada.

set tlm_halfduplex = on
set tlm_inverted = off
save

 • Kui väljalülitamine ei tööta, proovige veelkord tlm_inverted = on abil.

Spektrum DSM

Kõik Omnibus lennukontrollerid omavad spetsiaalset konnektorit Spektrum, millel on signaal, annab 3v ja maandab, kui see on vajalik, teie satelliitvastuvõtjale Spektrum.Konnektor DSM (J8-l). See on mitteinverteeritud signaali vastuvõtjatele ning on ekvivalentne RX1.

Omnibus ühendussillad (J16 ja J20).

Omnibus omab mitut silda, sillad J16 ja J20 võimaldavad valida vooluanduri või ESC telemeetria vahel või anda 5V servoajamile.

RCPlanet omnibus f4 v3 v5 Džemprid

Toiteallikas, silla J20 valik.

RCPlanet J20 hüppaja omnibus F4

J20 võimaldab 5V väljundi või ESC telemeetria lülitada servoajamile. See on ideaalne lahendus kui lennutate lennukit / tiibu ja soovite toita servoajameid Omnibus-lt. Kui lennutate drooni / kvadrokopterit Blheli32 ESC abil, siis peate lülitama telemeetria servoajamile.

 

ESC Telemeetria, ühendussilla J16 valik.

RCPlanet J16 hüppaja omnibus F4

J16 kasutatakse siis, kui teil on 4in1 ESC regulaator, mis on lülitatud teie Omnibus-i. See sild võimaldab valida ESC telemeetria või vooluanduri sisendi vahel.

 

Ühendame FPV seadmed

 

RCPlanet FC BF3.0.1 OMNIBUS F4 V3 STM32 F405 MCUOSD BEC fpv

 

Kõige tähtsam, millega peate arvestama FPV seadmete ühendamisel Omnibus-ga, on see, et videokanal FPV kaamerast läheb Vin konnektorile, aga Vout formeerib Omnibus, mis läheb VTX-le.

FPV seadmete ühendamine on näidatud diagrammis allpool. Kui te kasutate sisseehitatud regulaatoriga (või LC filtriga) PDB-d, on parem kasutada FPV seadmete toidet otse sealt, et kindlustada teie seadmed puhta toiteallikaga.

 

RAM J4 jootesillad

See sild võimaldab teil valida, millist pinget anda FPV seadmetele RAM konnektoril. Seda kasutatakse siis, kui te toidate FPV seadmeid otse Omnibus-lt (või kui teil puudub regulaatoriga PDB).

 

RCPlanet RAM hüppaja omnibus f4 v5

 

Smart Audio / BFCMS / Tramp VTX kasutamine.

Kuna Omnibus omab sisseehitatud Betaflight OSD-d, on mõtet kasutada VTX, mis toetab telemeetriat. See võimaldab lihtsalt muuta kanalit või võimsuse taset otse kontrolleri juhtpuldilt.

VTX on lihtne lülitada UART1 TX vabasse porti, peate lihtsalt valima vastava telemeetriaprotokolli Betaflight portide lehelt. Täiendava informatsiooni saamiseks tutvuge VTX telemeetriajuhendiga.

 

Omnibus F4 juhend on spetsiaalselt kirjutatud Omnibus F4 V3 ja vanemale versioonile.

Seotud postitused